TÜBİTAK Başkanı Mandal, Üniversitemiz Öğrencileri ve Akademisyenleriyle Buluştu

Küçült Yazı Tipi BüyütFakültemiz Doç. Dr. Ali Arslan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ile Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Öğrenci Konseyi Başkanı Doğukan Kilcioğlu, dekanımız Prof. Dr. Melih GENİŞ, dekan yardımcılarımız Doç. Dr. Yücel NAMAL ve Dr. Öğr. Üyesi Emre SATICI ile fakültemiz akademik personeli ve öğrencileri katıldı.

Uzun zamandır planladığı Zonguldak ziyaretini bugün gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başlayan Prof. Dr. Mandal,  kendi kariyerine ilişkin bilgi ve tecrübelerini üniversitemiz öğrencileriyle paylaştı.

TÜBİTAK olarak öğrencilerin projelerine büyük önem verdiklerini belirten Prof. Dr. Hasan Mandal, gençlerden gelişen teknolojilerin getirdiği fırsatları değerlendirmelerini ve kariyerlerini buna göre şekillendirmelerini istedi.

Sorunları tespit etmenin bir çözüm olmadığını hatırlatan Mandal, TÜBİTAK olarak şimdiki ve gelecekteki sorunlara çözüm üreten gençleri desteklediklerini vurguladı.


Yayınlanma Tarihi : 09.01.2023